niedziela, 19 czerwca 2011

Jedno skrzydło


Dzisiaj mój post zaczynam od cytatu;
"Każdy z nas jest aniołem, który ma tylko jedno skrzydło. Jeżeli chcemy wzbić się ponad ziemię, musimy się wziąć w objęcia."
                                                                                                                        Luciano de Crescenzo

Bardzo lubię anioły. Maluję je na szkle i na płótnie. Fascynują mnie. W zasadzie w miejskim domu i w chacie mam ich małą kolekcję. Większość nie kupiłam sama, ale dostałam. Widocznie ci, którzy ofiarowali mi figurki aniołów; wiszące, stojące, leżące, wykonane różnymi technikami uznali, że powinny one do mnie trafić, bo jakoś pasują do moje osobowości. Wielokrotnie wzbraniałam się przed zbieraniem ich. Mówiłam wszystkim, że nie kolekcjonuję aniołów, mimo wszystko ciągle do mnie trafiały; z drewna, z gliny, z gipsu, ze szkła, z porcelany, metalu i koronki...W końcu przestałam protestować i zaczęłam po prostu ustawiać je, wieszać.
Na temat aniołów mam swoją teorię. Może jest " od czapy", dziwaczna, ale moja i pomaga mi w trudnych chwilach.
Przytoczyłam motto, które bardzo mi się podoba albowiem uważam, że pięknie opisuje bliskość człowieka z innymi. Dzięki miłości, życzliwości, przyjaźni, pomocy jesteśmy w stanie znosić porażki, przezwyciężać kłopoty i wznosić się ponad codzienność. Nabieramy wiary w swoje możliwości i " przeskakujemy siebie". Mamy odwagę i siłę, aby pokonywać trudności, zmagać się z ciężkimi chwilami, realizować swoje marzenia, czasem nawet te, które wydają się nam nieosiągalne.Tak było z naszą chatą. Tak jest z moją twórczością, oraz z wieloma innymi sprawami, które są trudne lub wydawałoby się mało osiągalne.
Mamy swoją chatkę i dziękuję wszystkim Aniołom, jakiekolwiek by one nie były za pomoc i to jedno pomocne skrzydło, które pomogło nam w realizacji marzenia. Myślę, że nadal będzie pomagać.

2 komentarze:

  1. Kiedyś, dawno temu, kupiłam sobie dwa szklane maleńkie stojące aniołki.
    Dwa dni temu dostałam dwa anioły z masy solnej, spore (ok.23 cm), kolorowe - może to moje anioły szczęścia? Źle. Raczej - Anioły Szczęścia?
    Pozdrawiam cieplutko.

    OdpowiedzUsuń
  2. Droga TKAITKO ! To zdecydowanie ANIOŁY SZCZĘŚCIA. :)

    OdpowiedzUsuń