niedziela, 19 lipca 2015

wakacyjny kogel mogel

Wiele się teraz w moim życiu dzieje. Tata czeka na trzecią chemię, która już jest w tym tygodniu.
Moja córa już nie jest w tzw. dwupaku. A my na czas jej pobytu w szpitalu oraz małej rekonwalescencji zabraliśmy do siebie chłopaków. Aby uczcić wejście Karmelka- Kornelka do rodziny pojechaliśmy w czwórkę do lodziarni na prawdziwe łakociowe szaleństwo.
Znowu moje " branie się w garść", aby stracić parę kilo, bo to lato, człowiek wystawia wszystkie swoje oponki na światło dzienne i widok publiczny... Ja wiem, że powinno się trzymać dietę cały rok. To znaczy racjonalnie się odżywiać. Wtedy z oponkami nie ma kłopotu. Niestety moja silna wola jest bardzo silna, ale w utrzymywaniu swej słabości. To z całą pewnością moja pięta achillesowa. Ludzie mają różne uzależnienia, a moje to lody. W zimie jestem w stanie im się oprzeć, ale latem wpadam w system uzależnienia z wszelkimi jego konsekwencjami i tak jest ze mną , jak na tym rysunku, który wyraża cały mój stosunek do wakacyjnej diety;
 No może mniej ordynarnie, ale ... Mam świetne wytłumaczenia. Mój puchar lodów tłumaczyłam tym, że cudowny Karmelek musi godnie zostać uczczony. A jak inaczej można uczcić z nielatami?
Tylko lody! Po cukierni, która jest w Sławięcicach, pojechaliśmy na prośbę Kacpra i Kajtka do ruin byłego obozu koncentracyjnego Pozostały po nim wieżyczki strażnicze, betonowe bunkry, krematorium , pomnik, plac apelowy i parę tablic informujących o tym miejscu.


Obóz mieścił się zaraz koło torów kolejowych w lesie. Jak obejrzałam jak wielki był jego teren i ile ludzi tu przebywało, to nie chciało mi się wierzyć. Moim wnukom również. Teraz to bardzo ciche miejsce, rzadko odwiedzane przez ludzi. Cieszę się, że Kacper i Kajtek o nim pamiętają i często gdy przyjeżdżają, proszą o spacer po jego terenie. Trzeba o takich rzeczach przypominać.
 Poznaję moich wnuków od nowa. Przeważnie jesteśmy tylko z nimi  ( bez ich rodziców) tylko raz w roku. Miło patrzeć, jak garną się do nas, biorą przykład z Jędrka, który jest dla nich autorytetem w sprawie ćwiczeń fizycznych , sportu... I jak korzystam na tym, bo wspólnie wyjechaliśmy na długą rowerową wycieczkę ścieżkami polnymi. Dałam radę na moim miejskim rowerku z koszyczkiem. Kajtek szalał wśród pól i łąk. On z tych, co muszą gnać do przodu, jak i Jędrek. Kacper jeździ umiarkowanie, a jak sobie powolutku ... za nimi. I dojeżdżałam, gdy coś ciekawego oglądali.
Przyjechaliśmy do domu o tej samej porze. To właśnie mój wkład w trzymanie linii.
Malutki, ale jednak! dziś Jędrek z Kajtkiem pojechali oglądać zlot ciężarówek z całego świata. Jest w Nowej Wsi Opolskiej. Kacpra to nie interesuje. Woli czytać. A ja pisać, co właśnie czynię.
A poniżej zamieszczam moje fotograficzne wspomnienia z dalszej części wyjazdu do Ołomuńca, a w zasadzie już powrotu do domu. Pojechaliśmy przez Lostic, małe pożydowskie miasteczko ze starą synagogą, gdzie teraz jest muzeum żydowskie. Na rynku w zlosticach jest sklepik z miejscowym niezłym winem i serami owczymi, kozimi i krowimi. Oczywiście przywieźliśmy do domu wszystkiego ociupinkę, aby popróbować.Niedługo poznam Kornela.A może później wreszcie uda mi się wyjechać do Bóbrki, jeśli tylko Tata tak dobrze zniesie chemię, jak tą ostatnią. Oby!

2 komentarze:

  1. piekne wycieczki

    stosunek do diety ja miec podobny tylko za 2tyg wesele a za 1,5 mca powrot po kilku latach do pracy z kilkoma nadwyzkowymi kilogramami po 5ciazach :( jestem przerazona i musze wreszcie cos ze soba zrobic :(

    gratuluje kolejnego czlonka rodziny

    OdpowiedzUsuń
  2. Droga Beatko, jak dobrze znam Twoje dylematy. Dwa tygodnie, to zdecydowanie za mało na radykalny spadek wagi, ale coś można z tym zrobić.Myślę, że mogłabym Ci podrzucić swoje małe sztuczki, aby w sukience wizytowej poczuć się lepiej. To dieta właśnie na dwa tygodnie. Poprawia przemianę materii.Nie szkodzi, a parę kilo można stracić i jest prosta jak drut. Przez pierwsze 5 dni jemy same jarzyny. Później 7,8 dzień dokładamy owoce., ale bez przesady, nie w ilościach przemysłowych, 9, 10 dzień dokładamy pół litra mleka lub jogurtu, 11, 12 dzień dokładamy ser biały, 13-14 dzień dokładamy gotowane mięso drobiowe. Chudniemy i poprawia nam się przemiana materii oraz nastrój.Nie jemy pieczywa i słodyczy. Powodzenia. Na mnie działa !! :))

    OdpowiedzUsuń