poniedziałek, 2 stycznia 2017

chata spełnionych marzeń

 Udało mi się pobyć jeden dzień w chacie. Po świętach, korzystając z tego, że stan Taty poprawia się, że już czasem zapomina o balkoniku i łapiąc się mebli sam potrafi pokonać przestrzeń pokoju oraz z tego, że siostra miała urlop, wsiadłam z Jędrkiem do samochodu i pognaliśmy na wschód. Im bliżej chat, tym było bardziej zimowo.

 W Lesku zrobiło się biało. Czekając na Jędrka, który poszedł do baru po pierogi, przyglądałam się spadającym ogromnym płatkom śniegu, które roztapiały się na samochodowej szybie.

Świat przez taki ruchomy witraż wydawał się nierealny, jak ta nasza szalona podróż. Podróż na jeden dzień. Sama dziwiłam się swojemu odruchowi. Wcześniej nawet nie pomyślałam, że mogłabym po prostu spełnić marzenie i pojechać do chaty. Jednak na święta do siostry przyjechali dorośli synowie. Tata miał pełen dom ludzi. Moja obecność była na razie zbędna.
Do chaty przyjechaliśmy około piętnastej.Drzemały sobie pod puchową kołderką. W chacie temperatura oscylowała w okolicach 2-3 stopni w plusie. Pierwsza czynność to zapalenie ognia w kominku.


Jak zapłonął, to nagle poczułam dobrą energię chat, jej magię. Zmęczenie poprzednim kwartałem, troski, odpłynęły. Poczułam przypływ nadziei i pewność  na dobre następne dnie. Na następny rok.


 Byliśmy w chacie jedną dobę, ale ona wystarczyła, aby znowu uwierzyć, że marzenia spełniają się, trzeba tylko mocno w nie wierzyć i robić wszystko, aby pomóc w realizacji marzeń.


13 komentarzy:

 1. Warto, chociażby na dobę:-)
  Dla oddechu innym powietrzem, dla oderwania myśli od kłopotów, dla zrobienia orła czy aniołka w śniegu ... wszystkiego dobrego w Nowym, Bożeno, zmartwień nie unikniemy, niech chociaż będą mniej kolczaste; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że wszyscy, którzy mają swoje miejsce na ziemi, swój azyl, swoją chatkę spełnionych marzeń czyli odskocznię
   ,mają wiele szczęścia. Jest skąd czerpać energię, gdy jej braknie. To pozwala zachować pogodę ducha, mimo trosk.

   Usuń
  2. Życzę Ci Mario , abyś też wiele czerpała ze swojego azylu. Pomyślności w 2017 roku. pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Bożenko, natchnęłaś mnie, zastanawiam się właśnie czy warto na dwa dni. Więc jadę jutro!
  Wszelkiego Dobra w Nowym roku dla całej Rodziny

  OdpowiedzUsuń
 3. Zyczę Ci, aby pobyt w chacie był owocny, a Nowy Rok przyniósł samo dobro. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. W Nowym Roku życzę Ci aby dobra energia Cię nie opuszczała. Gdy rozsyłałam kartki świąteczne, to sobie pomyślałam że i Tobie chętnie bym wysłała a adresu niestety nie mam. Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne życzenia Janeczko! Ja też jestem z TYCH co wysyłają papierowe kartki na święta. Miło mi, że o mnie pomyślałaś. Życzę Tobie jak najwięcej radosnych dni. Chciałabym życzyć samej radości, ale w życiu bywa różnie i nie da się uniknąć smutków, ale niech ich będzie jak najmniej.Żyj dalej ze swoją cudną pasją i twórz cudeńka. pozdrawiam :)

   Usuń
 5. To się nazywa miłość i zauroczenie miejscem, która goni przez kawał odległości, żeby odetchnąć TYM powietrzem, którym chce się odetchnąć :) Niech Nowy Rok będzie dla Ciebie dobry, zasługujesz na to :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla Ciebie Małgosiu też niech to będzie naprawdę dobry rok.
   Powinnam życzyć Tobie tego samego, co Janeczce; twórz swoje cuda na drutach i pokazuj światu, niech przynajmniej ucieszą oczy tych, co mają bardziej drewniane dłonie. Pomyślności. pozdrawiam:))

   Usuń
 6. Przepiękne zimowe krajobrazy;-) Nie dziwię się wcale, że w takiej scenerii podładowałaś akumulatory. Życzę pełnego szczęścia i spełniających się marzeń roku. I zdrowia rzecz jasna, dla Ciebie i Twoich bliskich. To będzie wspaniały rok;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak, to moje "cudowne źródełko". Kocham tę moją chatkę. Dziękuję za odwiedziny i życzę wiele powodów do uśmiechu w 2017 roku. pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rewelacyjny wypad! Bardzo ładne zdjęcia i mnie również taki klimat poprawiłby nastrój.
  Życzę wszystkiego dobrego dla Twojego taty i przesyłam pozdrowienia!:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za odwiedziny. Również pozdrawiam i życzę pomyślności :))

   Usuń